Hoş geldiniz!  Üye Girişi yapın veya Ücretsiz Kayıt olun.  |    İletişim

 
Sektörel Firma Rehberi, Ticaret Rehberi, Ürün Al Sat, Online B2B Pazar Yeri, Alım Satım İlanları, Ürün Alım Satım Talepleri, B2B Sektörel Ürün Tanıtım Sitesi, Türk Ticaret Portalı
Ana Sayfa Yeni Ürünler Yeni Firmalar İl Firmaları Haberler Reklam


   
Arama:
Popüler Aramalar :  Klima, Ambalaj, Boya, Bilgisayar, Cep, Oto, Araba, Deri, Nakliyat, Koltuk, Sandalye, Toner, Kartuş, Telefon, Çanta, Boru, Cnc, Tasarım, Bahçe,
Ürün Kategorileri
Firma Sektörleri

Alışveriş Merkezleri 
Alüminyum ve Yan Sanayi 
Ambalaj ve Yan Sanayi 
Arıtma ve Temizlik 
Bahçe ve Ev 
Basın Yayın Sektörü 
Bilişim Sektörü 
Birlikler / Dernekler 
Büro ve Kırtasiye Malzemeleri 
Denizcilik 
Deri 
Diğer Sektörler 
Dini Servisler 
Dış Ticaret 
Eczaneler 
Eğitim Kurumları 
Eğlence Sektörü 
Elektrik ve Elektronik Sanayi 
Endüstriyel Ürünler 
Film / Müzik Şirketleri 
Finansal Kuruluşlar 
Fotoğraf Sanayi 
Fuar ve Organizasyon 
Gıda Sanayi 
Güzellik Sektörü 
Hizmet Sektörü 
Hobi 
Holdingler 
İthalat / İhracat 
Kimya Sanayi 
Kültür/Sanat 
Maden ve Metal Sektörü 
Makine Sanayi 
Mobilya Dekorasyon 
Organize Sanayi Siteleri 
Ormancılık ve Yan Ürünleri 
Otomotiv Yan Sanayi 
Oyuncak Sanayi 
Pazarlama 
Petrol ve Yan Sanayi Ürünleri 
Plastik Yan Sanayi 
Savunma Sanayi 
Silah ve Askeri Sanayi 
Spor Sektörü 
Tekstil Konfeksiyon 
Telekominikasyon 
Turizm 
Ulaşım ve Taşımacılık 
Yapı Sektörü 
Yerel Yönetimler 
Ziraat Sektörü 

Faaliyetine Göre Firmalar

Üretici 
İhracatçı 
Hizmet/Servis 
İthalatçı 
Distribütör 
Bayi 

Anket
Şu anda aktir bir anket bulunmamaktadır.
 Tarımda E-ticaret Devrimi

Tarımda E-ticaret Devrimi

Avrupa Birliği'nin mali yardım amaçlı eğitim projelerine verdiği yüksek miktarlı hibe desteğinden yararlanmak üzere Isparta Tarım Kooperatifleri Birliği, harekete geçti. 175 bin Euro değerinde hibe desteğiyle, Ispartalı üreticiler önce eğitimden geçirilecek, AB ülkelerinin belirlediği kıstaslarda ürün yetişmesi sağlanacak ve son aşamada da e-ticaret sistemi ile ürünlerin pazarlanması yoluna gidilecek.

Tarım Kooperatifleri Birliği Başkanı Şenel Özkanlı, AB Genel Sekreterliği-Türkiye arasında imzalanan park programı kapsamında tarım, gıda güvenliği, veterinerlik, bitki sağlığı ve balıkçılık sektörleri için hazırlanmış projelere verilen hibe desteğinden yararlanmak üzere 'Tarımsal Ürünlerin AB Standartlarına Uygun Hale Getirilmesi ve Pazarlama Kullanım Kapasitesi'nin Genişletilmesi' Projesi hazırladıklarını bildirdi.

175 BİN EURO'LUK DESTEK

Artık tarımsal ürünlerin internet üzerinden ihracının gerçekleştirildiği bir dönemi yaşadıklarını belirten Özkanlı, Ispartalı üreticinin de buna ayak uydurması gerektiğini söyledi. Pazarlama kullanım kapasitesini genişleterek üreticinin e-ticaret adı verilen internet üzerinden ticaret sistemini benimsemesini hedeflediklerini kaydeden Özkanlı, "Isparta'da birliğimiz süt üretimi pazarlıyor. Ulusal ürün kayıt sisteminde pazarlanan sütün, internet üzerinden satılması için yeni kanallar aramaya gideceğiz. Tabi sadece süt değil, tarım ürünlerinin de e-ticaret sistemiyle pazarlanması yoluna gidilecek. Bu proje için 175 bin avroluk destekleme bekliyoruz" şeklinde konuştu.

ÜRETİCİYE AVRUPA STANDARTLARI ÖĞRETİLECEK

Sektörel tarımın öncelikli alanları başlığı altında projenin şekillendiğini dile getiren Şenel Özkanlı, şunları söyledi:

"Bu başlık altında AB ülkelerindeki, tarımsal politika uygulamalarının yerine getirilmesi gerekiyor. Bunun için sürdürülebilir üretim, verimlilik ve rekabet gücünün artırılması çok önemli. Üreteci kuruluşları için pazarlama kuralları, pazarlama standartlarının uygulanması, kırsal kalkınma girişimleri, çiftçilik ve arazi yönetimi, politika oluşturmaya katılım noktasında üreticinin eğitimi öncelik taşıyor."

Hibe desteğinin sağlanması halinde ortaklarla devreye girerek üretecinin eğitimden geçirileceğini belirten Özkanlı, "Eğitim çalışmalarında ürünün AB ülkelerince kabul görmesi için sürdürülebilir ve güvenli gıda üretimi teşvik edilecek. SDÜ Ziraat Fakültesi öğretim üyelerinin öncülüğünde, AB standartları ölçüsünde zirai mücadelenin nasıl yapılması gerektiği, zirai kalıntıların en aza nasıl indirileceği üreticiye öğretilecek. Diğer aşamada da ürünün e-ticaret yöntemiyle nasıl pazarlanacağı, uluslararası e-ticaret uygulamaları, pazarlama kullanım kapasitesinin genişletilmesi konularında üreticiye ışık tutulacak" dedi.

27/03/2010
Okunma : 8069 kez

Ana Sayfa  |  Firma Kaydı  |  Firma Girişi  |  Alfabetik Firma Listesi  |  Alım Talepleri  |  Satım Talepleri  |  Takas İlanları
  |  Bayilik İlanları  |  Kiralama İlanları  |  Staj İlanları  |  İş Ortaklığı İlanları  |  Personel Eleman İlanları  |  Bize Ulaşın


Copyright © 2010 Sektorist.com, Sektörel B2B Ticaret Portalı, Sektörel Firma ve Ürün Rehberi
Sitedeki Firma, İlan, Haber, Makale, Ürün, Kampanya, Alım, Satım, Takas, Kiralama, Bayilik, İş, Staj ve Fuar İlanlarından Sektorist.com sorumlu degildir.
Bunlarla ilgili sorumluluk içerigi yayınlayan üye Firmaya aittir.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteye üye olanlar Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.
Gizlilik Politikası